Kadra

Nowy selekcjonera poproszony o porównanie Lewandowskiego i Ronaldo. Szczera opinia

fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Na konferencji prasowej Paulo Sousa został poproszony o porównanie Roberta Lewandowskiego i Cristiano Ronaldo. Portugalczyk nie miał wątpliwości, kto jest obecnie najlepszym piłkarzem na świecie.

W czwartkowe wczesne popołudnie Paulo Sousa po raz pierwszy wirtualnie spotkał się z dziennikarzami podczas konferencji prasowej.

Jeden z dziennikarzy postanowił spytać nowego selekcjonera reprezentacji Polski o to, kto jest obecnie najlepszym piłkarzem na świecie: Robert Lewandowski, czy Cristiano Ronaldo.

„To zawodnicy, którzy stanowią o różnicy w klubie i kadrze. Lewandowski jest teraz najlepszy na świecie. Cristiano już jest legendą.”- powiedział Paulo Sousa.

„Kariera Roberta Lewandowskiego rozwija się fenomenalnie, co roku coraz większe sukcesy. Cristiano Ronaldo to już legenda. Ale obydwaj potrzebują za sobą zespołu, gdzie każdy daje z siebie maksimum, a oni wtedy mogą zawiesić sobie poprzeczkę wyżej.”- dodał portugalski selekcjoner.

Paulo Sousa został selekcjonerem reprezentacji Polski 21 stycznia 2021 roku. Pierwsze spotkania pod wodzą Portugalczyka nasza reprezentacja rozegra w marcu, gdy rozpoczną się eliminacje Mistrzostw Świata.