Transfery

Wielki polski talent trafi do Serie A? Zaawansowane rozmowy

Jeden z najbardziej utalentowanych obrońców w Ekstraklasie, Kamil Piątkowski już wkrótce może trafić do Serie A. Według informacji Tomasza Włodarczyka z portalu „Meczyki.pl” Raków Częstochowa otrzymał już za swojego zawodnika bardzo interesującą ofertę.

Zdaniem Tomasza Włodarczyka w ostatnich dniach do Częstochowy wpłynęła oferta transferu wynosząca ponad 4 miliony euro. Dziennikarz portalu „Meczyki.pl” informuje, że negocjacje są bardzo zaawansowane i Piątkowski już zimą wyruszy do Włoch.

Na razie nie wiadomo, który klub złożył ofertę za 20-latka, lecz w mediach spekuluje się, że chodzi o Udinese lub Atalantę Bergamo. Klub z Udine chciał pozyskać Polaka już latem, lecz propozycja wynosząca 3 miliony euro została odrzucona.

Kamil Piątkowski ma na swoim koncie 38 meczów w Ekstraklasie i 1 strzeloną bramkę. Do Częstochowy trafił w 2019 roku z Zagłębia Lubin, w którym grał jednak tylko w zespołach juniorskich i rezerwach.

Raków Częstochowa jest rewelacją tego sezonu polskiej Ekstraklasy. Na półmetku rozgrywek częstochowianie znajdują się na 2.miejscu w tabeli i tracą zaledwie 1 punkt do liderującej Legii Warszawa.