Włochy

Sprzeczka Ibrahimovicia z Zapatą. Ego Szweda dało o sobie znać

grafika: własne/Krótka Piłka

Milan uległ wczoraj Atalancie aż 0:3. Goście byli lepsi od gospodarzy niemal w każdym aspekcie gry. W 77. minucie wynik rywalizacji ustalił Duvan Zapata, który tym samym zdobył swoją ósmą bramkę w aktualnej kampanii Serie A. W końcówce spotkania doszło do spięcia pomiędzy nim a Zlatanem Ibrahimoviciem, który porównał karierę Kolumbijczyka do swojej.

Piłkarze Milanu przystępowali do rywalizacji z Atalantą w wyśmienitych nastrojach. Chcieli przerwać złą passę nieudanych konfrontacji z przeciwnikiem z Bergamo. „Rossoneri” nie wygrali bowiem na San Siro z tą drużyną od stycznia 2014 roku. Wówczas koncertowy występ zanotował Ricardo Kaka, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców oraz asystował przy trafieniu kolegi z drużyny. Mecz zakończył się zwycięstwem Milanu 3:0.

Od tamtej pory jednak zespół nie potrafił pokonać Atalanty na własnym obiekcie. Złej passy nie udało się również przerwać w sobotnim spotkaniu, gdyż „Rossoneri” przegrali aż 0:3. Przyjezdni od pierwszego gwizdka arbitra narzucili swój styl gry, czym przyćmili gospodarzy, którzy byli tego dnia gorsi niemal w każdym aspekcie gry.

Wynik rywalizacji otworzył w 26. minucie Romero. Bardzo dobry zawody rozgrywał Ilicić, który wrócił do wyśmienitej formy. Słoweniec w tym sezonie ponownie błyszczy w Serie A, będąc jednym z najlepszych zawodników w całej lidze. W konfrontacji z Milanem wpisał się na listę strzelców w drugiej części spotkania, gdy wykorzystał rzut karny.

Ego Zlatana dało o sobie znać

Wynik rywalizacji ustalił w 77. minucie Duvan Zapata, którego forma wzrosła po powrocie do składu Ilicicia. Wydawało się, że nic nadzwyczajnego nie wydarzy się już na San Siro, gdy w końcówce spotkania doszło do spięcia pomiędzy Zlatanem Ibrahimoviciem a Duvanem Zapatą (początkowo nie było wiadomo, do kogo zwrócił się Szwed, jednak media zgodnie podają, że był to Kolumbijczyk).

Zespoły grały agresywnie. Często faulowały. W polu karnym często dochodziło do przepychanek. Jedna z nich zaowocowała następującą konwersacją.

„Co, chcecie trzynastego karnego?” – Duvan Zapata po upadku jednego z graczy Milanu w polu karnym.

„Strzeliłem więcej bramek w karierze niż ty rozegrałeś meczów” – Zlatan Ibrahimović do Duvana Zapaty.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.