Inne ligi

Kuriozalny rzut karny w Japonii. Wyglądał jak błąd w grze wideo

Screen: Twitter/@jackkenmare_

Egzekutorzy rzutów karnych stosują różne techniki, aby zdobywać bramki po strzale z jedenastego metra. Wypracowanie własnej metody jest czymś charakterystycznym dla najlepszych piłkarzy na świecie. Swój sposób na pokonywanie bramkarzy ma m.in. Robert Lewandowski czy Bruno Fernandes. Żaden z nich nie wydaje się jednak tak „czasochłonny”, jak ten zastosowany przez japońskiego piłkarza.

Kibice piłki nożnej przez lata mogli obserwować wiele technik wykonywania rzutów karnych. Jedne były skuteczniejsze, a drugie wręcz przeciwnie. To samo tyczy się ich widowiskowości, która często sprawiała, że można było złapać się za głowę lub umrzeć ze śmiechu.

Z całą pewnością było tak, gdy Simone Zaza nie popisał się, chybiając swoją jedenastkę w konkursie rzutów karnych. Jego pomyłkę poprzedziło przedziwne zachowanie, gdyż włoski napastnik długo drobił kroki przed uderzeniem. Jak się jednak okazuje, mógł w ten sposób zainspirować japońskiego piłkarza.

Komi Ryota, czyli zawodnik grający w All-Japan High School Championship postanowił skopiować technikę aktualnego gracza Torino. Jednak w odróżnieniu od niego znalazł sposób, aby piłka zatrzepotała w siatce. Po wielosekundowym rozbiegu pokonał bezradnego bramkarza.

Można stwierdzić, że Komi Ryota na szczęście zdołał wykorzystać jedenastkę. Gdyby jednak nie udało mu się pokonać bramkarza lub w ogóle trafić w bramkę, mógłby wejść w skórę włoskiego kolegi, którego „wyczyn” na stałe zapisał się w historii zarówno włoskiego, jak i światowego futbolu.

Źródło: „SPORTbible”

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.