Francja

Znamy zarobki Pochettino w PSG! Zarabia o wiele więcej niż Tuchel

grafika: własna/Krótka Piłka

L’Equipe mimo trwającego strajku w redakcji ujawniło szczegóły umowy między Mauricio Pochettino, a PSG. Francuski klub płaci Argentyńczykowi znacznie więcej niż jego poprzednikowi Thomasowi Tuchelowi

L’Equipe to jeden z największych sportowych dzienników Europy nie ukazuje się od kilku dni. Powodem takiego stanu rzeczy jest strajk dziennikarzy, którzy nie zgadzają się na obcięcie wynagrodzeń oraz redukcje zatrudnienia. Mimo, to dziennikarze zdołali dotrzeć do szczegółów nowego kontraktu Mauricio Pochettino.

Argentyński szkoleniowiec dwa tygodnie temu został menadżerem Mistrza Francji. Zastąpił na tym stanowisku Thomasa Tuchela. Co ciekawe zarabia on też znacznie więcej od swojego niemieckiego poprzednika. Umowa byłego szkoleniowca Tottenhamu będzie obowiązywać do 2022, lecz strony mają opcję przedłużenia.

Pensja Pochettino będzie opiewać na 525 tysięcy euro netto (940 tyś brutto) aż do czerwca 2021 roku. Później przewidziana jest podwyżka do 625 tyś netto. Co ciekawe roczny koszt utrzymania dla klubu trenera będzie wynosił 13,4 miliona. Jest to imponująca kwota zwłaszcza jeśli zwrócimy uwagę na fakt, że Tuchel kosztował klub „zaledwie” 7,5 miliona.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713