Francja

Szokująca pyskówka Neymara z Alvaro Gonzalezem na Twiterze. „Rodzice zawsze uczyli mnie, aby wyrzucać śmieci”

grafika: własna/Krótka Piłka

Konflikt Neymara z Alvaro Gonzalezem trwa w najlepsze. Tym razem piłkarze wdali się w gorącą dyskusję na Twitterze.

Tarcia między Neymarem i Gonzalezem rozpoczęły się w końcówce wrześniowego meczu PSG z Marsylią. Brazylijczyk uderzył głową Argentyńczyka i został wyrzucony z boiska.

Po spotkaniu gwiazdor paryżan żałował jedynie, że nie dał obrońcy Marsylii w twarz za nazwanie go „brudną małpą”. Gonzalez stwierdził jednak, że nie jest rasistą, a reakcja Neymara była spowodowana tym, że nie potrafi przegrywać.

W środowy wieczór PSG zrewanżowało się jednak Marsylii i po wygranej 2:1 sięgnęło po Superpuchar Francji. Jednego z goli dla paryżan zdobył Neymar.

Po meczu Neymar postanowił sprowokować Argentyńczyka na Twitterze. „Król, prawda Alvaro?” – napisał Neymar pod grafiką ze swoją cieszynką.

Obrońca Marsylii odpowiedział bardzo zdecydowanie i wysłał mu stopklatkę momentu, w którym w czasie meczu trzyma Neymara za głowę. Podpis pod zdjęciem jest jednak jeszcze bardziej szokujący.

„Rodzice zawsze uczyli mnie, żeby wyrzucać śmieci. Naprzód OM!” – stwierdził Alvaro Gonzalez.

Wymiana zdań nie zakończyła się jednak na odpowiedzi Gonzaleza i trwała znacznie dłużej.

„I zapomnieli o tym, jak zdobywać tytuły” – odpowiedział Neymar. Następnie Gonzalez udostępnił zdjęcie Pelego z podpisem „Zawsze w cieniu króla”, co Neymar skwitował pisząc „A ty w moim. Dzięki temu stałeś się sławny. Nie ma za co, mistrzu.”