Ekstraklasa

Legia kupi nowego napastnika? Dobrze znane nazwisko!

fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Jak informuje „Przegląd Sportowy”, Legia Warszawa jest zainteresowana sprowadzeniem Łukasza Zwolińskiego z Lechii Gdańsk. Jednak warunkiem zakupu nowego napastnika jest sprzedaż Jose Kante

„Wojskowi” planują dokonać kilku znaczących ruchów na rynku transferowym, lecz jak narazie nikt nowy nie został zaprezentowany kibicom. Co więcej nie tylko nie ma wzmocnień, ale jest już pierwsze osłabienie. Jak podają media jest już prawie pewne, że Michał Karbownik w tym okienku przeniesie się do angielskiego Brighton.

Podobno Czesław Michniewicz jest niezadowolony z jakości swoich środkowych napastników w tym Jose Kante. Wszystko wskazuje na to, że Gwinejczyk w najbliższym czasie opuści szeregi Mistrza Polski. Zawodnik był bardzo blisko transferu do ligi chińskiej, lecz transakcja nie doszła do skutku. Na ten moment piłkarz na razie trenuje z rezerwami.

Nowym napastnikiem Legii ma zostać Łukasz Zwoliński, który w tym momencie nie ma pewnego miejsca w składzie gdańskiej Lechi. Piotr Stokowiec woli stawiać na gwiazdę zespołu, czyli Flavio Paxiao. Michniewicz zna Polaka z czasów trenowania Pogoni Szczecin. Współpraca między nimi układała się wzorcowo, a Zwoliński regularnie trafiał do siatki.

27-latek w obecnym sezonie zdobył zaledwie 4 gole, a jego wartość według „Transfermarkt” wynosi 1 mln euro.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713