Hiszpania

Ogromny wzrost wartości Pedriego. Monstrualna wycena 18-latka

grafika: własna/Krótka Piłka

W związku z problemami finansowymi FC Barcelona została niejako zmuszona do postawienia na młodych zawodników. Z całą pewnością jednym z beneficjentów tej zmiany jest też Pedri, który gra niemal w każdym spotkaniu „Dumy Katalonii”. Wczoraj portal „Transfermarkt” zweryfikował wartości rynkowe graczy z ligi hiszpańskiej. Pewne zmiany zaszły również w wycenie 18-letniej nadziei „Blaugrany”.

Młodzież warta miliony

FC Barcelona wykupiła Pedriego we wrześniu 2019 roku, płacąc Las Palmas 8 mln euro. Młody Hiszpan nie przeniósł się jednak od razu na Camp Nou, lecz pozostał na Estadio Gran Canaria, spędzając rok na wypożyczeniu. W sezonie 2019/20 zagrał w 37 spotkaniach, będąc pewnym punktem drużyny. Zdobył dla niej 4 bramki oraz zanotował 7 asyst.

Mecz, w którym Pedri strzelił swojego jedynego gola w lidze dla FC Barcelony.

Po udanej kampanii, którą spędził, grając na drugim szczeblu rozgrywkowym w Hiszpanii, stał się jednym z ważnych ogniw FC Barcelony. Do tej pory 18-latkowi udało się wystąpić w 21 meczach we wszystkich rozgrywkach, zbierając łącznie 1280 minut na swoim koncie. Co więcej, wpisał się dwukrotnie na listę strzelców, a raz posłał podanie do kolegi z drużyny, który ten zamienił je na gola.

Kolejne „złote dziecko” FC Barcelony

Zarówno młody wiek, jak i dobra gra w jednym z najlepszych klubów na świecie sprawiła, że wartość Pedriego poszybowała w górę. Przed rozpoczęciem rozgrywek serwis „Transfermarkt” zmienił jego wycenę, podnosząc ją z 7,2 mln euro na 15 mln euro. Minął zaledwie miesiąc i w listopadzie przy nazwisku Hiszpana można było zaobserwować kwotę, która wynosiła 30 mln euro.

Nie był to jednak koniec wzrostów wartości piłkarza, w którym kibice FC Barcelony pokładają ogromne nadzieje. Styczniowa aktualizacja wyceny piłkarzy z ligi hiszpańskiej to głównie szereg spadków wartości graczy, których forma pikuje w aktualnych rozgrywkach. Druga grupa to gracze, których można uznać za najlepszych w lidze lub jej objawienia. Jednym z nich jest Pedri, którego wycena wynosi od wczoraj 50 mln euro.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.