Polacy za granicą

Cięta riposta Krychowiaka. Reprezentant Polski odpowiedział na krytykę internautów

fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Po wyśmienitym sezonie 2019/20 w wykonaniu Grzegorza Krychowiaka nie ma ani śladu. Słabsze występy 30-latka zarówno w Lokomotiwie Moskwa, jak i w reprezentacji spotkały się z krytyką ze strony kibiców. Wielu z nich w ostrych słowach komentowało formę pomocnika. Na jedną z nieprzychylnych opinii postanowił odpowiedzieć sam zainteresowany, odwdzięczając się jednemu z fanów pięknym za nadobne.

Ofiara własnej formy

Ubiegły sezon był jednym z najlepszych w karierze Grzegorza Krychowiaka. Reprezentant Polski był jednym z najlepszych piłkarzy zarówno w swoim klubie, jak i w lidze rosyjskiej. W wielu spotkaniach nie pełnił funkcji defensywnego pomocnika, lecz występował nieco wyżej. Zmiana pozycji przyczyniła się do wykręcenia bardzo dobrych liczb. Krychowiak zakończył kampanię 2019/20 z 10 bramkami na koncie. Zanotował też 5 asyst.

W mediach pojawiały się wówczas spekulacje na temat zmiany barw klubowych. Dziennikarze przebąkiwali o zainteresowaniu innych klubów z Rosji (m.in. chodziło o Zenit), jednak ostatecznie nie doszło do żadnego transferu z Polakiem w roli głównej. Pozostał on więc w Moskwie, aby walczyć o najwyższe cele z lokalnym Lokomotiwem. W kampanii 2020/21 Krychowiak obniżył loty, nie podtrzymując wyśmienitej dyspozycji z ubiegłego sezonu.

Z całą pewnością cieniem na ocenę jego formy kładą się ostatnie występy w reprezentacji Polski. Według wielu kibiców był on jednym z najsłabszych punktów kadry w ostatnim czasie. Doszło do tego, że wielu sympatyków „Biało-Czerwonych” otwarcie deklaruje na portalach społecznościowych, że nie wyobraża sobie Grzegorza Krychowiaka w pierwszym składzie kadry na turnieju rangi mistrzowskiej.

Cięta riposta Krychowiaka

O zestawienia zdecyduje jednak, a przynajmniej powinna, forma przed samymi mistrzostwami. Jednocześnie nie przeszkadza to w wyrażaniu przez kibiców swoich opinii na temat gry polskiego pomocnika, któremu zdarza się odpisywać na komentarze fanów reprezentacji. W rzeczy samej stało się tak, gdy opublikował on zdjęcie ze swoich wakacji. Wówczas pomiędzy nim a jednym z komentujących osób wywiązała się następująca konwersacja.

„Szkoda, że gra w piłkę nie wychodzi mu tak dobrze jak fotki” – napisał jeden z użytkowników Facebooka. Reprezentant Polski postanowił natychmiast odpowiedzieć. „Proszę napisać co Panu dobrze wychodzi” – odpisał.

Źródło: Facebook/Grzegorz Krychowiak

Na tym się nie skończyło, ponieważ Krychowiak postanowił z dystansem odnieść się do nieprzychylnych komentarzy. „Idę się wziąć za trening, a nie tylko za durne zdjęcia” – podsumował.

https://krotkapilka.com.pl/2021/01/05/kamil-stoch-zdradzil-jak-spedza-wolny-czas-z-kubackim-tego-sie-nie-spodziewalismy/
Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.