Niemcy

Tych piłkarzy chciał Hansi Flick. Bayern jednak ich odrzucił

Portal Sport1.de dotarł do listy piłkarzy, których chciał sprowadzić do Bayernu Hansi Flick. Mimo próśb swojego trenera, działacze bawarskiego klubu odrzucili ich kandydatury.

Bayern Monachium pewnie zmierza po kolejne mistrzostwo Niemiec. Niestety, dla fanów tego klubu już wiadomo, że zespół nie zdoła obronić Ligi Mistrzów, ponieważ Bawarczycy odpadli po dwumeczu z PSG.

Być może przebieg tego dwumeczu byłby inny, gdyby nie kontuzja Roberta Lewandowskiego, która wykluczyła Polaka z obydwu spotkań ćwierćfinałowych. Drugą kwestią, która mogła zaważyć na takim rezultacie jest kadra klubu.

Okazuje się bowiem, że władze Bayernu z Hasanem Salihamidziciem na czele nie spełniły próśb trenera Hansiego Flicka o sprowadzenie kilku zawodników. Do takiej listy dotarli dziennikarze portalu Sport1.de. Już w zimę 2020 roku dyrektor sportowy monachijczyków zawetował pomysł sprowadzenia do klubu trzech zawodników. Mowa o Emre Canie z Juventusu, Dodo z Szachtaru oraz Benjaminie Henrichsie z AS Monaco.

Pół roku później sytuacja się powtórzyła. Tym razem jednak Flick miał plany bardziej mocarstwowe i na swojej liście życzeń umieścił nazwiska Mario Gotze, Timo Wernera oraz Kaia Havertza. Jak wszyscy dobrze wiemy, żaden z tych piłkarzy nie trafił na Allianz Arenę. Gotze przeniósł się do Holandii, a konkretniej do PSV, a Wernera i Havertza możemy oglądać w Chelsea chociaż ich forma jest daleka od ideału.

Najbliższy mecz Bayern zagra w sobotę o 15.30 z VfL Wolfsburg

Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.