Polacy za granicą

Cristiano Ronaldo wytłumaczył swoje „niezadowolenie” zwycięstwem Lewandowskiego. Wszystko jasne

Reakcja Cristiano Ronaldo na przyznanie nagrody FIFA The Best Robertowi Lewandowskiemu. Fot. Screen // YouTube / FIFA

Rok 2020 był rokiem Roberta Lewandowskiego. Polak zdobył z Bayernem Monachium mistrzostwo Niemiec, Puchar i Superpuchar Niemiec, a także Superpuchar Europy. Indywidualnie też zgarnął wiele nagród. Najcenniejszą z nich była statuetka FIFA The Best dla najlepszego piłkarza świata w 2020 roku. W plebiscycie międzynarodowej federacji piłkarskiej Polak wyprzedził Cristiano Ronaldo i Leo Messiego.

Cristiano Ronaldo zniesmaczony zwycięstwem Lewandowskiego? Portugalczyk wytłumaczył swoją reakcję

O ile zwycięstwo Lewandowskiego można było przewidzieć, o tyle niezadowoleni z niego byli jego konkurenci. Szczególnie jeden z nich – Cristiano Ronaldo. Tak się przynajmniej do tej pory zdawało, bo kamery uchwyciły skwaszoną minę Portugalczyka tuż po tym, jak prezydent FIFA, Gianni Infantino ogłosił, że nagroda FIFA The Best trafi w ręce Polaka.

Jak się jednak okazuje, mina CR7 nie wynikała z porażki i wygranej Lewandowskiego. Wyjaśnił to Wojciech Szczęsny, który był gościem Łukasza Wiśnowskiego i Jakuba Polkowskiego w programie Foot Truck. – Pytałem Cristiano o tę minę. Powiedział mi: „Siedziałem tam godzinę, 55 minut poza wizją, więc byłem już trochę znudzony. No i nagle złapali jedno ujęcie, jak skrzyżowałem ręce i mówią, że byłem obrażony – zdradził polski bramkarz, który jest klubowym kolegą Ronaldo.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.