Kadra

Media: Wiadomo, kto znalazł się w szerokiej kadrze Santosa. Jest kilka zaskoczeń

W piątek Fernando Santos rozesłał powołania do szerokiej kadry reprezentacji Polski. Miało się na niej znaleźć około czterdziestu nazwisk. Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl ujawnił, z kim skontaktował się Portugalczyk.

Pod koniec marca reprezentacja Polski rozpocznie zmagania w eliminacjach mistrzostw Europy 2024. Pierwszymi rywalami biało-czerwonych będą Czechy oraz Albania. To właśnie w tych starciach zadebiutuje nowy selekcjoner kadry, Fernando Santos.

W piątek portugalski szkoleniowiec rozesłał powołania do grupy około czterdziestu zawodników. Chociaż nie jest to wymagane, trener postanowił kontynuować swoje tradycje z poprzednich reprezentacji. Tam również najpierw selekcjonował większe grono, aby później je uszczuplić.

Według informacji przekazanych przez Tomasza Włodarczyka z portalu Meczyki.pl, w szerokiej kadrze znalazło się kilka nowych twarzy. Na liście Fernando Santosa maja figurować się m.in. Bartosz Białek, Przemysław Wiśniewski, Rafał Gikiewicz, Mateusz Klich, Karol Linetty, Michał Helik, Paweł Dawidowicz, Michał Karbownik, Dawid Kownacki i Kacper Kozłowski.

Poza tymi piłkarzami powołanie otrzymali wszyscy gracze, który pod koniec ubiegłego roku pojechali z reprezentacją Polski na mistrzostwa świata do Kataru. Ostateczny kształt kadry ogłoszony zostanie w piątek 17 marca.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej