Kadra

Adam Nawałka wskazał piłkarza, który zostanie filarem kadry. „Fantastyczny talent”

Fot. Paweł Jerzmanowski

We wtorek Fernando Santos został oficjalnie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. To prawdopodobnie oznacza szansę na powołanie dla nowych, a także tych nieco zapomnianych piłkarzy. O jednym z nich w rozmowie z portalem Interia wspomniał były trener biało-czerwonych, Adam Nawałka.

24 marca reprezentacja Polski rozegra pierwszy mecz w 2023 roku. Mecz, w którym na jej ławce trenerskiej zasiadać będzie Fernando Santos, zaprezentowany ostatnio w roli selekcjonera biało-czerwonych. Można zakładać, że w drużynie Santosa zobaczymy kilka nowych twarzy, jak ma to zazwyczaj miejsce po przyjściu nowego trenera. Być może zobaczymy też kilku zawodników, którzy w przeszłości w reprezentacji już grali, ale ostatnio nie byli do niej powoływani. O jednym z takich piłkarzy wypowiedział się były trener kadry, Adam Nawałka.

– Jest Sebastian Walukiewicz, który według mnie wkrótce będzie filarem naszej gry obronnej. Przeszedł do Empoli i wyleczył kontuzje, które mu przeszkodziły w rozwoju – przyznał Nawałka w rozmowie z portalem Interia. – To fantastyczny talent, gdy miał ledwie 17 lat już był w kręgu naszych zainteresowań, gdy prowadziłem reprezentację Polski – dodał.

Walukiewicz aktualnie przebywa na wypożyczeniu w Empoli. W tym sezonie 22-letni obrońca rozegrał cztery mecze w Serie A.