Kadra

Probierz zapytany o szanse na awans na Euro. Szczera odpowiedź nowego selekcjonera

Screen // Twitter / polsatsport

Michał Probierz kilka dni temu został oficjalnie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Podczas II Europejskiego Konkresu Sportu i Turystyki w Zakopanem trener udzielił wywiadu Polsatowi Sport. Podczas rozmowy został poproszony m.in. o ocenę szans na awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy.

Porażki z Czechami, Mołdawią i Albanią mocno skomplikowały szanse reprezentacji Polski na awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy w Niemczech. Szanse te nie zostały jednak całkowicie utracone, ale w ostatnich meczach eliminacji biało-czerwonych nie poprowadzi już Fernando Santos. Kilka dni temu miejsce Portugalczyka zajął Michał Probierz, dotychczasowy selekcjoner zespołu U21.

Nowy trener kadry stanął przed niezwykle trudnym zadaniem wywalczenia awansu w trzech ostatnich spotkaniach eliminacji ME. Podczas II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem selekcjoner został zapytany o to, jak widzi sprawę awansu na Euro. – To będzie jak wejście na Giewont – przyznał szkoleniowiec, nawiązując do scenerii, w jakiej odbywała się rozmowa. – To są bardzo trudne mecze, nie jesteśmy zależni tylko od siebie. Zrobimy wszystko, żeby zespół był przygotowany mentalnie i taktycznie – dodał.