Polacy za granicą Włochy

Wojciech Szczęsny odejdzie z Juventusu? Ekspert nie pozostawia wątpliwości

Fot. Paweł Jerzmanowski

Wojciech Szczęsny nie może być pewny swojej przyszłości w Juventusie. Według Gianluki Di Marzio władze „Starej Damy” podjęły już decyzję w jego sprawie.

Wojciech Szczęsny był pewnym punktem Juventusu w minionym sezonie. Wystąpił w 35 spotkaniach klubu z Turynu, przepuszczając 30 bramek, a w 15 spotkaniach zachował czyste konto. Jeszcze w trakcie kampanii władze Juve prowadziły rozmowy z 34-latkiem w sprawie przedłużenia umowy, która wygasa za rok. Zakończyły się jednak one niepowodzeniem, ponieważ Szczęsny musiałby się zgodzić na dużą obniżkę wynagrodzenia.

Sytuację Polaka pogorszyło jeszcze odejście Massimiliano Allegriego, który mimo fiaska rozmów dotyczących przedłużenia umowy, chętnie stawiał na niego między słupkami. Nowym szkoleniowcem został Thiago Motta, który chce przeprowadzić małą rewolucję w kadrze Juventusu i ją odmłodzić.

Jedną z pozycji, którą chciałby przeorganizować, jest właśnie obsada bramki. Zdaniem włoskich mediów Juventus jest już dogadany z blisko 27-letnim Michele Di Gregorio z Monzy. Według Gianluki di Marzio miałby on rywalizować o miejsce między słupkami z Mattią Perinem. Jeżeli te informacje się potwierdzą, to oznaczałoby, Szczęsny musiałby zmienić klub, jeżeli chciałby liczyć na regularną grę.

Nie wiadomo gdzie mógłby trafić Polak. Jakiś czas temu mówiło się, że Arsenal mógłby być zainteresowany ściągnięciem swojego byłego golkipera, jednak zdaniem mediów wróciłby do zespołu „Kanonierów” jako drugi bramkarz, gdyż na obecną chwilę Mikel Arteta nie widzi powodu, aby odstawiać od składu Davida Rayę

Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.