Polacy za granicą

Jakub Piotrowski może trafić do LaLiga! Łudogorec wycenił polskiego pomocnika

Fot. Paweł Jerzmanowski

Jakub Piotrowski po zakończeniu obecnego sezonu może zmienić klub. Zdaniem bułgarskich mediów pozyskaniem reprezentanta Polski zainteresowany jest jeden z zespołów LaLiga. Władze Łudogorca Razgrad są gotowe na odejście swojego kapitana, o czym świadczy to, że zdążyły go już wycenić.

Jakub Piotrowski ma za sobą kapitalny okres. W barwach Łudogorca Razgrad, którego jest kapitanem, w tym sezonie rozegrał 40 spotkań, strzelając w nich aż 15 goli. Skuteczność i dobra gra pomocnika w zespole Georgiego Dermendzhieva sprawiły, że 26-latek nie tylko został podstawowym graczem reprezentacji Polski (dla której strzelił gola w barażach), ale przyciągnął również uwagę zagranicznych klubów.

Zdaniem bułgarskich mediów, Piotrowski znalazł się na liście życzeń Villarreal. Jak się okazuje, szefowie Łudogorca wycenili już Piotrowskiego – za Polaka oczekiwać będą 10 mln euro. Jeżeli ktoś tyle zapłaci, Piotrowski stanie się drugim najdroższym piłkarzem w historii zespołu z Razgradu (pierwsze miejsce należy obecnie do Igora Thiago, który w lipcu ubiegłego roku został sprzedany za 11 mln euro do FC Brugge).

Piotrowski w Łudogorcu występuje od lipca 2022 roku. Wcześniej grał także m.in. w KRC Genk, Fortunie Duesseldorf czy Waasland-Beveren. Ostatnim polskim klubem, w jakim występował Piotrowski, była Pogoń Szczecin.