Kadra

Michał Probierz zapytany o krytykę Jana Bednarka. „Przekraczamy granicę”

Fot. Paweł Jerzmanowski

Jan Bednarek to ostatnio jeden z najbardziej krytykowanych zawodników reprezentacji Polski. Niezależnie od tego, czy jego krytyka jest słuszna czy nie, niektóre opinie pojawiające się w internecie przekraczają granice przyzwoitości. Na temat negatywnych ocen środkowego obrońcy wypowiedział się selekcjoner Michał Probierz.

Marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski zakończyło się szczęśliwie, bo awansem na mistrzostwa Europy w Niemczech. Wiele osób, mimo radości z kolejnego awansu na dużą imprezę, w naszej kadrze wciąż widzi sporo negatywnych aspektów.

Najczęściej, w tym negatywnym kontekście, kibice i eksperci wypowiadają się na temat Jana Bednarka. To właśnie obrońca na co dzień występujący w Southampton jest jednym z najbardziej krytykowanych w ostatnim czasie reprezentantów Polski.

O tę krytykę, w rozmowie z portalem Meczyki zapytany został selekcjoner Michał Probierz. – Rozumiem krytykę wobec Janka, ale nie można mylić jej z chamstwem. Powolim przekraczamy tę granicę – przyznał trener. – Awansowaliśmy na Euro. Dajmy się pocieszyć drużynie. Nie róbmy z Bednarka kozła ofiarnego – dodał.