Transfery

Największa gwiazda Eredivisie przejdzie do Premier League. Fabrizio Romano ujawnił szczegóły

Fot. Screen/ YouTube/ Ajax Amsterdam

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, Mohammed Kudus zostanie nowym piłkarzem West Hamu United. Transfer ma zostać oficjalnie ogłoszony jeszcze w tym tygodniu.

Mohammed Kudus trafił do Ajaksu Amsterdam w 2020 roku. Wówczas holenderski klub zainwestował dziewięć milionów euro w świetnie zapowiadającego się pomocnika. Z biegiem lat reprezentant Ghany stał się absolutną gwiazdą Eredivisie.

W czwartek „Godenzonen” pokonali Łudogorec Razgrad 4:1 w meczu 4. rundy eliminacji Ligi Europy, a Kudus popisał się hat-trickiem. Już wtedy piłkarz zapowiedział, że niebawem może zmienić barwy klubowe. Spotkanie przeciwko Bułgarom było jego ostatnim występem w barwach Ajaksu.

Tak, myślę, że to był mój ostatni mecz tutaj, w Ajaksie. Ale zobaczmy, co się wydarzy. Rozmowy trwają. Musimy zobaczyć, czy w ciągu najbliższych dni zostanie osiągnięte porozumieniemówił Kudus po meczu z Łudogorcem.

Na pozytywne rozstrzygnięcie rozmów pomiędzy klubami Kudus nie musiał czekać długo. Już dzień później Fabrizio Romano poinformował, że ghański pomocnik zostanie nowym piłkarzem West Hamu United. „Młoty” zapłacą Ajaksowi Amsterdam około 45 milionów euro.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.