Piłka Nożna

Kolejny gol przewrotką w rozgrywkach Ekstraklasy. Rocha nie dał szans bramkarzowi Piasta [WIDEO]

screen

W starciu otwierającym weekendowe zmagania na boiskach Ekstraklasy Radomiak Radom pokonał Piasta Gliwice 3:2. Pięknym trafieniem popisał się napastnik gości, Leonardo Rocha.

Spotkanie na stadionie im. Piotra Wieczorka rozpoczęło się lepiej dla Radomiaka Radom. Już w piątej minucie gry do bramki Piasta Gliwice trafił Luka Vuskovic. Przed przerwą do wyrównania po rzucie karnym doprowadził jednak Patryk Dziczek.

Niespełna kwadrans po wznowieniu gry kibice Ekstraklasy mieli do czynienia z kolejnym ekwilibrystycznym golem. Rafał Wolski dośrodkował futbolówkę w pole karne, a tam najlepiej odnalazł się Leonardo Rocha. Portugalczyk złożył się do przewrotki i dał swojej drużynie prowadzenie.

Po jednym golu strzelili jeszcze Michael Ameyaw i Lisandro Semedo. Piast Gliwice miał szansę na wywalczenie jednego punktu, jednak w doliczonym czasie gry Dziczek zmarnował swoją drugą jedenastkę w tym meczu.

Dzięki siedmiu punktom zdobytym w trzech ostatnich kolejkach Radomiak Radom oddalił się od strefy spadkowej. Znacznie gorzej wygląda sytuacja Piasta Gliwice. Podopieczni Aleksandara Vukovicia mają zaledwie trzy oczka przewagi nad grupą pościgową.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.