Ekstraklasa

Właściciel Rakowa bezlitosny po porażce w Pucharze Polski. „Staliśmy się ligowym średniakiem”

Fot. Screen/ YouTube/ Raków Częstochowa

Raków Częstochowa zakończył swój udział w Pucharze Polski już na etapie ćwierćfinału. Gorzkimi przemyśleniami po porażce z Piastem Gliwice podzielił się Michał Świerczewski, właściciel „Medalików”.

We wtorek rozgrywane są pierwsze mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski. Już na samym początku rywalizacji zawiódł jeden z faworytów do końcowego triumfu – Raków Częstochowa. Podopieczni Dawida Szwargi zostali rozbici 3:0 przez Piasta Gliwice.

Po ostatnim gwizdku arbitra sytuację mistrzów Polski skomentował Michał Świerczewski. Właściciel „Medalików” opublikował w mediach społecznościowych kilka gorzkich słów. Zdaniem działacza Raków Częstochowa przechodzi przez najpoważniejszy kryzys od wielu lat.

Niestety, staliśmy się ligowym średniakiem. Nie ma sensu się oszukiwać, to nasz najpoważniejszy kryzys od 2016 r. Zebrałem wtedy trochę doświadczeń. Spróbujemy tą sytuacją zarządzićnapisał Świerczewski.

Kilka tygodni temu Raków Częstochowa zakończył swoją przygodę w europejskich pucharach. Drużyna spod Jasnej Góry zajęła czwarte miejsce w grupie Ligi Europy. W Ekstraklasie natomiast „Medaliki” mają sześć punktów straty do lidera i zaległy mecz do rozegrania.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.