Ekstraklasa

Absurdalne wytłumaczenie zwolnienia trenera Radomiaka. Takie rzeczy tylko w Ekstraklasie

Fot. Screen/ YouTube/ Radomiak Radom

Po okresie gorszej formy Radomiaka Radom pracę w klubie niespodziewanie stracił Dariusz Banasik. Swoją decyzję na antenie „Kanału Sportowego” wytłumaczył prezes „Zielonych”, Sławomir Stempniewski.

Banasik trafił na ławkę trenerską Radomiaka Radom w 2018 roku. Pod jego wodzą ekipa z Mazowsza awansowała najpierw do I Ligi, a następnie po wielu latach oczekiwania powróciła do Ekstraklasy.

Beniaminek z Radomia wszedł do polskiej elity w bardzo dobrym stylu. Po pierwszej połowie sezonu wydawać się mogło nawet, że Radomiak powalczy o wejście do europejskich pucharów. W ostatnich dziesięciu kolejkach „Zieloni” zdobyli jednak zaledwie 7 punktów i najprawdopodobniej zakończą rozgrywki w środku tabeli.

Według władz Radomiaka za taki stan rzeczy odpowiedzialny był Banasik, którego zastąpiono Mariuszem Lewandowskim. Na antenie „Kanału Sportowego” prezes Sławomir Stempniewski wytłumaczył motywy swojej decyzji.

Dla rozwoju zawodników ważne jest, żeby wciąż nie pracować z tym samym trenerem. Mamy nadzieję, że zmiana trenera wprowadzi do zespołu nowego ducha powiedział. Sukces Radomiaka to nie tylko zasługa trenera Banasika. Szkoleniowiec miał wokół siebie bardzo duży sztab ludzidodał Stempniewski, którego wypowiedzi wywołały falę krytyki i negatywnych komentrarzy w mediach społecznościowych.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.