Ekstraklasa

Patryk Klimala może niebawem zagrać w Ekstraklasie. Pozostał jeden warunek do spełnienia

screen/ Twitter/ Hapoel Be’er Sheva

Jak informuje portal Meczyki.pl, Patryk Klimala niebawem może ponownie zagrać w Ekstraklasie. Aby tak się stało, polski napastnik musi rozwiązać swój kontrakt z Hapoelem Beer Szewa.

Patryk Klimala wyjechał z Polski w środku sezonu 2019/2020. Po opuszczeniu Jagielloni Białystok snajper został piłkarzem Celtiku Glasgow. Tam były młodzieżowy reprezentant Polski spędził nieco ponad rok, a następnie przeniósł się do New York Red Bulls.

Jego przygoda w Stanach Zjednoczonych zakończyła się kilkanaście miesięcy temu. Wówczas Klimala podpisał trzy i pół letnią umowę z Hapoelem Beer Szewa. Kilka tygodni temu napastnik musiał jednak uciekać z Izraela.

Na terenach kraju toczą się aktualnie działania wojenne. Z tego względu Klimala wrócił do Polski. 25-latek trenuje aktualnie na obiektach należących do Śląska Wrocław. Niewykluczone, że piłkarz podpisze niebawem kontrakt z liderem Ekstraklasy.

W pierwszej kolejności Klimala musi unieważnić swoją umowę z Hapoelem Beer Szewa. Nie wiadomo, kiedy liga izraelska ponownie będzie rozgrywać mecze w normalnym systemie, więc ruchy prawne powinny być tylko formalnością.

W barwach klubu z Turner Stadium Klimala rozegrał 23 spotkania. W tym czasie udało mu się strzelić 4 gole i zaliczyć 1 asystę. Portal Transfermarkt wycenia go na 2,5 miliona euro.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.