Transfery

Legia Warszawa wytypowała już następcę Slisza. To pomocnik wyceniany na 1,5 mln euro

Podczas zimowego okna transferowego Bartosz Slisz przeniósł się do Major League Soccer. Władze Legii Warszawa wytypowały już piłkarza, który ma wejść w buty polskiego pomocnika.

Zimą Legia Warszawa znacząco osłabiła swoją środkową linię. Łazienkowską opuścili bowiem Ernest Muci oraz Bartosz Slisz. „Wojskowi” zarobili na tych transferach ponad 13 milionów euro. Potencjalne wzmocnienia pojawią się jednak dopiero latem.

Według informacji przekazanych przez Tomasza Włodarczyka, na radarze wicemistrzów Polski pojawił się już gracz, który mógłby zająć miejsce Slisza. Jest nim Claude Goncalves z Łudogorca Razgrad. Portugalczyk z francuskim paszportem jest podstawowym graczem „Orląt”.

W tym sezonie 29-latek wystąpił w 36 meczach swojej drużyny, strzelając w tym czasie 1 gola i 4 razy asystując. Portal Transfermarkt wycenia go na 1,5 miliona euro. Mimo to do Warszawy trafi najprawdopodobniej za darmo.

Po zakończeniu aktualnej kampanii ligowej wygasa bowiem umowa Goncalvesa z Łudogorcem. Oznacza to, że już w lipcu pomocnik stanie się wolnym agentem.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.