Ligi zagraniczne

Pep Guardiola zapowiada rewolucję w swojej karierze. „Tego chciałbym spróbować przed emeryturą”

Fot. Screen/ YouTube/ Manchester City

W przeszłości Pep Guardiola był wielokrotnie łączony z objęciem którejś z reprezentacji narodowych. Hiszpański trener wprost wyznał, że chciałby spróbować swoich sił w roli selekcjonera.

Pep Guardiola to jeden z najbardziej utytułowanych trenerów w historii piłki nożnej. Hiszpan ma na swoim koncie liczne trofea za krajowe mistrzostwa oraz puchary. 53-latek triumfował również trzykrotnie w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Doświadczony szkoleniowiec od 2016 roku pracuje w Manchesterze City. Jego aktualny kontrakt obowiązuje do zakończenia sezonu 2024/2025. Na ten moment nie wiadomo czy Guardiola zdecyduje się na jego prolongatę.

W ostatnich latach hiszpański menadżer łączony był z wieloma reprezentacjami. Szczególnie głośno media dywagowały na temat objęcia przez niego kadry Brazylii. Do takiego ruchu ostatecznie nie doszło, ale sam zainteresowany wyznał, że chciałby zostać w przyszłości selekcjonerem.

– Chciałbym przeżyć Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, Copa América, cokolwiek. Przed emeryturą chciałbym przeżyć wspaniały turniej w reprezentacji narodowej. Nie wiem kiedy, za 5, 10 czy 15 lat, ale chciałbym wziąć udział w Mistrzostwach Świata jako trener – mówił Guardiola.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.