Ekstraklasa

ŁKS zwolnił Stokowca i ogłosił nazwisko nowego trenera! Niespodziewany ruch beniaminka

Fot. Paweł Jerzmanowski

Piotr Stokowiec nie jest już trenerem ŁKS-u. Łódzki klub we wtorek po południu ogłosił zakończenie współpracy z 51-letnim trenerem. Niedługo później w mediach społecznościowych pojawiło się nazwisko jego następcy.

„We wtorek Piotr Stokowiec przestał pełnić obowiązki pierwszego szkoleniowca występującej w PKO BP Ekstraklasie drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego. Nazwisko nowego trenera, który zajmie jego miejsce, poznamy jeszcze dziś” – napisał ŁKS w oświadczeniu opublikowanym we wtorek po południu. Stokowiec miał wyciągnął ŁKS z kryzysu i uchronić go przed spadkiem. W dziewięciu meczach ligowych zaliczył jednak trzy remisy i sześć porażek, dokładając do tego jedną przegraną w Fortuna Pucharze Polski.

Zgodnie z zapowiedzią, nazwisko następcy Stokowca poznaliśmy bardzo szybko. Został nim Marcin Matysiak, który prace w łodzkim klubie zaczynał w klubowej akademii, następnie pracował w rezerwach, aż wreszcie trafił do pierwszego zespołu. „W sztabie trenera Marcina Matysiaka znaleźli się: Radosław Pęciak (asystent trenera), Michał Zapart (trener bramkarzy), Paweł Drechsler (trener przygotowania motorycznego), Rafał Majewski (trener analityk), Mateusz Traczyński (fizjoterapeuta), Jakub Niedomagała (fizjoterapeuta), Anna Olkiewicz (psycholog) i Jacek Żałoba (kierownik drużyny)” – czytamy na stronie ŁKS-u.