Ekstraklasa

Prezes Stali Mielec określił wartość Szkurina. Miliony za napastnika!

Ilya Shkurin to jeden z najsuteczniejszych zawodników tego sezonu Ekstraklasy. Dobra gra białoruskiego napastnika sprawiła, że jego pozyskaniem zaczęły interesować się zagraniczne zespoły. Wartość 24-latka określił prezes Stali Mielec, Jacek Klimek, który był gościem Kanału Sportowego.

14 goli i 5 asyst w 25 meczach we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie – to statystyki Ilji Szkurina, najskuteczniejszego piłkarza Stali Mielec, drugiego najlepszego strzelca PKO BP Ekstraklasy. Forma Białorusina sprawia, że jego pozyskaniem zaczęły interesować się zagraniczne kluby. Stal łatwo oddawać swojego napastnika jednak nie zamierza.

Na temat przyszłości Szkurina wypowiedział się prezes Stali Mielec, Jacek Klimek, który był gościem Kanału Sportowego. – Dziś Ilja jest w formie, regularnie zdobywa bramki, ale jutro ten karabin może się zaciąć, nie będzie żadnej oferty i będziecie się ze mnie świać – rozpoczął Klimek. – Jeżeli ktoś by dziś położył na stół 2,5 mln euro, to moglibyśmy rozpocząć negocjacje – dodał.

Gdyby Szkurin odszedł ze Stali za wspomnianą kwotę, wyrównałby tym samym klubowy rekord transferowy. Obecnie należy on do Saida Hamulicia, który w ubiegłym roku, również za 2,5 mln euro zostal sprzedany do Tuluzy.