Piłka Nożna

Nieprawdopodobny gol Azerbejdżanu przypieczętował sensacyjne zwycięstwo! Szwecja rozbita [WIDEO]

Screen // X / ftblazerbaijan1

W meczu 9. kolejki kwalifikacji mistrzostw Europy Azerbejdżan sensacyjnie pokonał u siebie Szwecję (3:0). Ozdobą spotkania była bramka ustalająca wynik meczu, zdobyta przez Emina Mahmudova, który pokonał bramkarza rywali strzałem niemal z połowy boiska.

To z pewnością jeden z najbardziej zaskakujących wyników tych eliminacji. W meczu 9. kolejki kwalifikacji mistrzostw Europy Azerbejdżan na własnym boisku nie dał szans faworyzowanej Szwecji. Już po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:0 po bramkach Emina Mahmudova i Renata Dadashova.

Po zmianie stron Azerowie, wbrew oczekiwaniom, nie pozwolili Szwedom na złapanie kontaktu. Zamiast tego trzymali prowadzenie, a w końcówce spotkania (89. minuta) przypieczętowali zwycięstwo golem na 3:0. I to golem niezwykłym, strzelonym przez wspomnianego wcześniej Mahmudova. 31-latek w pewnym momencie przejął piłkę niemal na połowie boiska, a następnie błyskawicznie zdecydował się na uderzenie. Próba okazała się na tyle udana, że wysunięty przed bramkę Robin Olsen nie miał szans na skuteczną interwencję.