Europejskie puchary

Kibice Legii Warszawa z drastycznym zakazem w Molde. Norweska policja podjęła działania

Fot. Paweł Jerzmanowsi

Za nieco ponad tydzień Legia Warszawa zmierzy się z Molde FK w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Konferencji Europy. Z Norwegii dochodzą niepokojące wieści ws. zakwaterowania polskich kibiców.

Podczas rundy jesiennej Legia Warszawa wykonała tytaniczną pracę i awansowała ze swojej grupy Ligi Konferencji Europy. „Wojskowi” okazali się lepsi od AZ Alkmaar oraz Zrinjskiego Mostar. Polska drużyna nieznacznie musiała uznać wyższość Aston Villi.

W 1/16 finału LKE podopieczni Kosty Runjaicia zmierzą się z Molde FK. Losowanie par pierwszej rundy fazy play-off było dla Legii Warszawa łaskawe, bowiem wśród potencjalnych rywali stołecznej drużyny znajdowały się potęgi takie jak Ajax Amsterdam, Real Betis czy Olympiakos Pireus. Rywalizacja rozpocznie się już niebawem.

Na czwartek 15 lutego zaplanowany jest pierwszy mecz Legii Warszawa z Molde FK. Zostanie on rozegrany Aker Stadion. Według najnowszych doniesień, polscy kibice mogą mieć duże problemy z zakwaterowaniem w norweskim mieście.

Jak przekazał Łukasz Olkowicz, powołując się na jednego z fanów zainteresowanych wzięciem hotelu w Molde, na ten moment Polacy nie mają takiej możliwości. Tamtejsza policja zabroniła bowiem obsługiwania osób tej nacji. Władze Legii Warszawa z pewnością zainterweniują w sprawie.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.