Transfery

Legia Warszawa może stracić swój cel transferowy. Zagraniczny klub przebił ofertę „Wojskowych”

Już od kilku tygodni trwa saga związana z przenosinami Steve’a Kapuadiego do Legii Warszawa. Stołeczny klub może stracić swój cel transferowy, bowiem Wisła Płock przyjęła propozycję ze strony Venezii.

Legia Warszawa potrzebuje wzmocnień linii obronnej. W ciągu ostatnich tygodni klub opuścili Maik Nawrocki, Filip Mladenović oraz Joel Abu Hanna, a z odejściem łączony jest również Lindsay Rose. W obliczu takiego obrotu spraw Jacek Zieliński szukał odpowiednich zastępców.

Dyrektor sportowy „Wojskowych” postawił sobie jeden konkretny cel – pozyskać Steve’a Kapuadiego z Wisły Płock. Dotychczas najwyższa oferte ze strony Legii Warszawa to 1,5 miliona złotych i 20% od kolejnego transferu z udziałem Francuza. Według informacji przekazanych przez Tomasza Włodarczyka, propozycja ta została przebita przez jeden z włoskich klubów.

Zainteresowana usługami Kapuadiego ma być drugoligowa włoska Venezia. „Arancioneroverdi” płacą za francuskiego defensora 400 tysięcy euro, a Wisła Płock przystaje na takie warunki. Teraz na przenosiny musi zgodzić się sam zawodnik.

Kapuadi wolałby pozostać w Polsce. Wiele może jednak zależeć od warunków kontraktu przedstawionych przez klub ze słynnego miasta. Legia Warszawa nie będzie długo czekała na decyzję 25-latka, więc sprawa rozwiąże się w ciągu najbliższych dni.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.