Transfery

Kittel nie dokończy sezonu w Rakowie. Niewypał transferowy „Medalików” wyjeżdża z Europy

Zgodnie z zapowiedziami, Sonny Kittel opuści szeregi Rakowa Częstochowa przed zakończeniem zimowego okna transferowego. Niemiecki pomocnik zostanie wypożyczony do australijskiego Sydney Wanderers.

Przenosiny Sonny’ego Kittela do Rakowa Częstochowa zapowiadane były jako wielki hit transferowy i to wcale nie bez powodu. Niemiec przyjeżdżał do Polski po kilku dobrych latach na zapleczu Bundesligi. Pomocnik pokazał próbkę swoich umiejętności już w debiucie, strzelając piękną bramkę Karabachowi.

Później jednak było już tylko gorzej. 31-latek nie zdołał zadomowić się w pierwszym składzie mistrzów Ekstraklasy, rozgrywając zaledwie 830 minut podczas rundy jesiennej. Od kilku tygodni spekulowano na temat jego przyszłości.

Według doniesień Kittel nie zadomowił się przy Limanowskiego w prawidłowy sposób. Dla samego klubu dużym obciążeniem jest również wysoka pensja, jak na piłkarza rezerwowego. Na mocy swojej umowy niemiecki zawodnik inkasuje bowiem około pół miliona euro za sezon.

Jak przekazał Tomasz Włodarczyk, wychowanek Eintrachtu Frankfurt jeszcze przed zamknięciem zimowego okna transferowego uda się na wypożyczenie. Świadczy o tym przede wszystkim fakt, iż Kittel opuścił obóz przygotowawczy Rakowa Częstochowa w Turcji. Wszystko wskazuje na to, że najbliższe pół roku spędzi on poza Europą.

Nowym klubem byłego młodzieżowego reprezentanta Niemiec ma zostać Sydney Wanderers. „The Sky Blues” mają aktualnie cztery punkty straty do liderującego w Australii Wellington Phoenix. W umowie Kittela znajdzie się także klauzula wykupu po zakończeniu rozgrywek.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.