Ekstraklasa Transfery

Amerykanie chcą wyciągnąć kolejnego piłkarza z Ekstraklasy. Real Salt Lake City rozpoczął negocjacje ws. transferu

Kluby ze Stanów Zjednoczonych w zimowym oknie transferowym upodobały sobie sprowadzanie zawodników z PKO BP Ekstraklasy. Po New England Revolution i Atlancie United, po zawodnika z naszej ligi zgłosił się Real Salt Lake City.

Wydaje się, że w Major League Soccer zapanowała moda na zawodników PKO BP Ekstraklasy. Kilkanaście dni temu kontrakt z New England Revolution podpisał dotychczasowy bramkarz Widzewa Łódź, Henrich Ravas. W środę oficjalnie zaprezentowany w Atlancie United został natomiast Bartosz Slisz, który do USA przeniósł się z Legii Warszawa. Teraz kolejny amerykański klub chce sprowadzić gracza z naszej ligi.

Mowa o Realu Salt Lake City, który – według informacji Tomasza Włodarczyka z portalu Meczyki.pl – negocjuje transfer Alexandrosa Katranisa. Amerykanie mieli już dojść do porozumienia z piłkarzem, którego kontrakt z Piastem Gliwice wygasa za pół roku. Teraz negocjują natomiast z władzami Piasta, aby 25-latek przeniósł się do Stanów już zimą.

Katranis jest piłkarzem Piasta od września 2021 roku. Do polskiego klubu przeniósł się wówczas z Saint-Etienne. Portal Transfermarkt szacuje jego wartość na 650 tys. euro.