Ekstraklasa

Turcy piszą o transferze Marchwińskiego. Trener giganta naciska na transakcję

Fot. Paweł Jerzmanowski

Filip Marchwiński to aktualnie jeden z najbardziej utalentowanych polskich zawodników w PKO BP Ekstraklasie. Pozyskaniem pomocnika interesują się więc zagranicze kluby. Tureckie media piszą o potencjalnym transferze do jednego z gigantów tamtejszej ligi.

24 mecze, osiem goli i trzy asysty – to statystyki Filipa Marchwińskiego w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach. 22-latek jest jednym z najlepszych zawodników Lecha Poznań. I z pewnością jednym z piłkarzy wzbudzających największe zainteresoawnie zagranicznych klubów.

Jak informuą tureckie media, jednym z zespołów, które chcą pozyskać reprezentanta Polski jest Galatasaray. Portal gsgazete.com informuje, że na sprowadzeniu Marchwińskiego bardzo zależy trenerowi zespołu ze Stambułu, Okanowi Burukowi.

Nie wiadomo na razie, czy Lech będzie skłonny do sprzedaży Marchwińskiego do Turcji. I czy sam piłkarzy byłby takim transferem zainteresowany. Portal Transfermarkt wycenia piłkarza na 4,5 mln euro. Taka kwota nie powinna stanowić dla tureckiego klubu problemu.