Polacy za granicą

Slisz wytłumaczył decyzję o transferze do USA. „Decydujący czynnik”

Fot. Paweł Jerzmanowski

Bartosz Slisz w środę został oficjalnie zawodnikiem Atlanty United. Były zawodnik Legii Warszawa w rozmowie z portalem laczynaspilka.pl zdradził, jaki czynnik przy wyborze nowego klubu okazał się dla niego decydujący.

Bartosz Slisz w środę został przedstawiony jako nowy zawodnik Atlanty United. Według portalu Transfermarkt, amerykański klub zapłaci za pomocnika Legii 3,2 mln euro. Dla wielu osób przenosiny reprezentanta Polski właśnie do Stanów Zjednoczonych były sporym zaskoczeniem, tym bardziej, że jego pozyskaniem interesowały się kluby z Włoch i Niemiec.

– Rzeczywiście było zainteresowanie ze strony włoskiego Lecce. W grę wchodził także zespół z Bundesligi. Najbardziej konkretna była jednak Atlanta – przyznał zawodnik w rozmowie z portalem laczynaspilka.pl.

Reprezentant Polski opowiedział też, co zadecydowało o tym, że wybrał akurat transfer do klubu z USA. – Od samego początku ten klub wykazywał duże zainteresowanie moją osobą. Kilka razy pojawili się na meczu Legii, miałem więc okazję osobiście porozmawiać z przedstawicielami Atlanty – przyznał piłkarz. – Dało się odczuć determinację w ich ruchach. A dla mnie to był decydujący czynnik w kontekście decyzji. Tak samo było, gdy przechodziłem do Legii, bo wiedziałem jak mocno się o mnie stara. Widzę tutaj punkty wspólne – dodał.