Ekstraklasa

Niedoszła gwiazda Rakowa Częstochowa na wylocie z klubu. „Naciskają na jego odejście”

Według informacji przekazanych przez portal Transfermarkt Sonny Kittel już zimą może zmienić przynależność klubową. Raków Częstochowa ma naciskać na transfer Niemca ze względu na jego wysokie zarobki.

Sonny Kittel jest piłkarzem Rakowa Częstochowa od końcówki lipca ubiegłego roku. Niemiec trafił na Limanowskiego w ramach wolnego transferu, bowiem kilka tygodni wcześniej wygasł jego kontrakt z Hamburgiem. Przenosiny pomocnika do Polski były jednym z największych hitów letniego okienka.

Już w swoim debiucie 31-latek zaprezentował fanom próbkę umiejętności, strzelając piękną bramkę podczas rywalizacji z Karabachem. Później było już jednak tylko gorzej. Na półmetku sezonu Kittel rozegrał zaledwie 830 minut i wiele wskazuje na to, że mistrzowie Polski nie są zadowoleni z jego formy.

Jak informuje Philipp Marquardt z portalu Transfermarkt, Raków Częstochowa stara się o sprzedanie niemieckiego piłkarza zimą. Kittel pod Jasną Górą inkasuje około pół miliona euro za sezon, więc trzymanie go na ławce rezerwowych nie ma dla klubu najmniejszego sensu.

Po zaledwie sześciu miesiącach spędzonych z aktualnymi mistrzami Polski, wszystko wskazuje na to, że należy się rozstać. Raków naciska na wcześniejsze zakończenie współpracy. Gracz nie pasuje idealnie do filozofii gry, jak to mówią, nieporozumienie trzeba wyjaśnićstwierdził Marquardt.

Nadal nie jest jasne, w jaki sposób i gdzie Kittel będzie kontynuował prace zimą. Z informacji naszej redakcji wynika, że na rynku transferowym pojawiają się wstępne możliwości, ale na razie nie ma konkretówdodał.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.