Reklama
Ekstraklasa

Legia szykuje duży transfer! Piłkarz jest już w Warszawie

Makana Baku zostanie nowym piłkarzem Legii. Zawodnik, którego znamy m.in. z występów w barwach Warty Poznań, jest już w Warszawie. „Odwiedził nawet stadion przy Łazienkowskiej. Dziś rozpocznie testy medyczne i po ich przejściu podpisze kontrakt” – poinformował Sebastian Staszewski z portalu sport.interia.pl.

Dominik Hładun z Zagłębia Lubin, Robert Pich ze Śląska Wrocław i Blaż Kramer z FC Zurich – to dotychczasowe wzmocnienia Legii Warszawa. Na tym stołeczny klub nie zamierza jednak poprzestać, o czym informuje Sebastian Staszewski. Dziennikarz portalu sport.interia.pl przekazał, że graczem zespołu Kosty Runjaicia ma zostać również Makana Baku. „Makana Baku jest w Warszawie! Odwiedził już nawet stadion przy Łazienkowskiej. Dziś rozpocznie testy medyczne i po ich przejściu podpisze kontrakt z Legią Warszawa. Niemiec prawdopodobnie nie poleci na zgrupowanie do Austrii, tylko poczeka na drużynę w stolicy” – napisał wspomniany dziennikarz na Twitterze.

https://twitter.com/s_staszewski/status/1541368031502389248?s=20&t=b2YScJ8eYoGRqlSb-QC88Q

Baku ostatni sezon spędził w tureckim Goeztepe. W jego barwach rozegrał 21 spotkań, w których strzelił trzy gole i zaliczył jedną asyste. Do Turcji trafił z niemieckiego Holstein Kiel, w którym – z przerwami – występował od lipca 2019 roku. Jedną z tych przerw była ta od stycznia do czerwca 2021 roku, gdy były młodzieżowy reprezentant Niemiec występował w Warcie Poznań. W klubie prowadzonym wówczas przez Piotra Tworka Baku zaprezentował się z bardzo dobrej strony, mając udział przy ośmiu golach (sześć zdobytych bramek i dwie asysty) w 13 spotkaniach.

Reklama