Transfery

Jordan Henderson prowadzi rozmowy z czołowym klubem. Anglik może wrócić do Europy

Twitter/ Al Ettifaq

Według informacji przekazanych przez Gianlukę di Marzio, Jordan Henderson poważnie rozważa powrót do Europy. Doświadczony pomocnik ma zostać wypożyczony z Al-Ettifaq do Juventusu.

W latach 2012-2023 Jordan Henderson był piłkarzem Liverpoolu. Przez długi czas środkowy pomocnik pełnił funkcję kapitana „The Reds”. Wraz z drużyną z Anfield Road Anglik wygrał m.in. Premier League oraz Ligę Mistrzów.

Wraz z końcem minionego sezonu 33-latek postanowił przenieść się do Arabii Saudyjskiej. Al-Ettifaq zapłaciło za niego 14 milionów euro. Zdaniem wiarygodnych źródeł Henderson po wyjeździe na Bliski Wschód inkasuje niemal 800 tysięcy euro tygodniowo.

Przeprowadzka zawodnika w nowe miejsce nie do końca przebiegła tak jak powinna. 81-krotny reprezentant Anglii nie jest w stanie zaaklimatyzować się w nieznanym dotychczas kręgu kulturowym. Dodatkowo niebawem pracę w zespole z Ad-Dammam stracić może Steven Gerrard.

Ze względu na te aspekty wychowanek Sunderlandu chciałby jeszcze wrócić do Europy. Jak poinformował Gianluca di Marzio, Henderson jest już po słowie z nowym pracodawcą. Rozmowy w sprawie zakontraktowania angielskiego pomocnika prowadzi Juventus.

Henderson miałby dołączyć do „Starej Damy” na zasadzie 18-miesięcznego wypożyczenia. Oznacza to, że piłkarz wróciłby do Arabii Saudyjskiej na ostatni rok swojego kontraktu. Wicelider Serie A obserwuje również sytuację Edersona z Atalanty Bergamo, transfer Brazylijczyka jest jednak na ten moment wykluczony ze względu na sytuację finansową Juventusu.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.