Transfery

Daisuke Yokota odchodzi z Górnika Zabrze. Polski klub zarobi na Japończyku wielkie pieniądze

Po niespełna roku spędzonym w Górniku Zabrze Daisuke Yokota zmieni przynależność klubową. Jak poinformował Piotr Koźmiński, Japończyk zostanie nowym piłkarzem Gent.

Daisuke Yokota trafił do Górnika Zabrze w lutym ubiegłego roku. Klub ze Śląska zapłacił za skrzydłowego 300 tysięcy euro. Inwestycja ta zwróciła się w błyskawicznym tempie.

Podczas rundy jesiennej 23-latek wystąpił w niemal wszystkich meczach „Trójkolorowych”. W tym czasie udało mu się strzelić siedem goli i zanotować jedną asystę. Swoją dobrą formą zawodnik ściągnął na siebie zainteresowanie ze strony zagranicznych zespołów.

O potencjalnym transferze z udziałem Yokoty media informowały już wcześniej. Doniesienia znajdą swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Jak przekazał Piotr Koźmiński, japoński piłkarz przeniesie się do belgijskiego Gent.

Górnik Zabrze zarobi na sprzedaży swojej gwiazdy około 1,5 miliona euro. „De Buffalo’s” zapłacą za Yokotę znacznie więcej, jednak 30% z kolejnego transferu wychowanka Kawasaki Frontale zapewnił sobie jego poprzedni pracodawca, czyli Valmiera. Mistrz Łotwy z 2022 roku ma zostać następcą Malicka Fofany, który niedawno przeniósł się z Gent do Olympique Lyon.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.