Transfery

Przyszłość klubowa Ronaldo się wyjaśnia. Fabrizio Romano przekazał nowe wieści

Cristiano Ronaldo
Fot. Screen: YouTube/Juventus

Od kilku miesięcy trwa saga transferowa z Cristiano Ronaldo w roli głównej. Według włoskiej prasy, Portugalczyk zamierza opuścić szeregi Juventusu w letnim oknie transferowym. Najnowsze informacje w tej sprawie przekazał Fabrizio Romano. Dziennikarz twierdzi, że przedstawiciele „Starej Damy” czekają na decyzję piłkarza odnośnie do klubowej przyszłości.

Przybycie Cristiano Ronaldo do Turynu miało być antidotum na problemy „Bianconerich”. Regularne triumfy na krajowym podwórku nie zadowalały zarówno włodarzy, jak i kibiców Juventusu. Włoski klub marzył o zwycięstwie w Lidze Mistrzów. Transfer portugalskiego napastnika nie okazał się jednak rozwiązaniem, ponieważ drużyna nie zdołała zaistnieć w europejskich pucharach. Czarę goryczy przelał sezon 2020/21, w którym „Stara Dama” nie tylko straciła tytuł mistrzowski na Półwyspie Apenińskim, ale także rzutem na taśmę wywalczyła awans do elitarnych rozgrywek.

Słaba kampania w wykonaniu klubu z Turynu sprawiła, że dziennikarze sportowi zaczęli debatować na temat przyszłości Cristiano Ronaldo. Według włoskiej prasy, portugalski gwiazdor rozważa zmianę barw. Co więcej, odejście 36-latka mogłoby usatysfakcjonować włodarzy „Bianconerich”. Pensja piłkarza (około 31 mln euro za sezon) ma być uciążliwa dla zespołu z Piemontu. Rozwód za porozumieniem stron mógłby się okazać korzystny zarówno dla Juventusu, jak i dla zawodnika.

Decyzja odnośnie do przyszłości klubowej Ronaldo miała zapaść po zakończeniu tegorocznych mistrzostw Europy. Odpadnięcie obrońców tytułu ma sprawić, że dojdzie do wcześniejszych rozmów pomiędzy stronami. Fabrizio Romano potwierdził, że na czas turnieju zostały one zawieszone. W najbliższym czasie Portugalczyk wraz ze swoimi doradcami ma podjąć decyzję i przekazać ją swoim pracodawcom. Juventus jak najszybciej chce wyjaśnić niejasności związane z możliwym transferem piłkarza. Jego kontrakt ze „Starą Damą” obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.