Ekstraklasa

Sensacyjne plany właściciela Rakowa Częstochowa. Chce kupić kolejny klub piłkarski

Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa chce kupić kolejny klub piłkarski – informuje słowacki portal Futbalove Zakulisie. Według medialnych doniesień biznesmen jest zainteresowany wykupieniem Tatrana Preszów, występującego w drugiej lidze słowackiej.

Michał Świerczewski to jeden z najprężniej działających biznesmenów w Polsce. Właściciel firmy x-kom od kilku lat jest także właścicielem Rakowa Częstochowa, który za jego rządów nie tylko dotarł do Ekstraklasy, ale także został mistrzem Polski i po raz pierwszy w swojej historii wystąpił w europejskich pucharach.

Jak się okazuje, plany Świerczewskiego są bardzo ambitne i dotyczą działania nie tylko na terenie naszego kraju. Jak poinformował słowacki portal Futbalove Zakulisie, polski biznesmen jest zainteresowany zakupem kolejnego klubu, tym razem na Słowacji. Chodzi o Tatran Preszów, aktualnie występujący na zapleczu słowackiej ekstraklasy.

W sieci pojawiają się teorie mówiące o tym, że Tatran mógłby się stać pewnego rodzaju zapleczem Rakowa, do którego mógłby dostarczać talenty i sprawdzonych zawodników. Taki model stosuje już wiele klubów w Europie.