Transfery

Media: Mourinho naciska na pozyskanie reprezentanta Polski. Głośne przenosiny możliwe już zimą

Włoskie media po raz kolejny łączą Jakuba Kiwiora z powrotem do Serie A. Na zimowe wypożyczenie polskiego stopera naciskać ma sam Jose Mourinho.

Na początku sezonu 2023/2024 Jakub Kiwior zbiera w miarę pozytywne recenzje za swoje występy, jednak nie może liczyć na zbyt wiele szans do pokazania się. Polak pojawił się czterokrotnie na boisku, jeżeli chodzi o rozgrywki Premier League – dwa razy rozegrał pełne 90 minut, a dwukrotnie zaledwie minutę. Do tego bilansu dochodzą dwa mecze w EFL Cup oraz „ogony” w Lidze Mistrzów przeciwko Sevilli.

Mikel Arteta bardzo ceni byłego zawodnika Spezii Calcio. Hiszpański szkoleniowiec traktuje go jako solidne uzupełnienie składu oraz gracza z perspektywami na przyszłość. To właśnie decyzją trenera Kiwior został w Arsenalu podczas letniego okna transferowego.

Już wtedy kupnem lub wypożyczeniem 23-latka zainteresowanych było wiele europejskich klubów. O podpis Kiwiora w szczególności zabiegała Sevilla, a wśród wymienianych nazw było również m.in. Napoli. Wiele wskazuje na to, że zimą „Kanonierzy” również będą otrzymywać oferty za reprezentanta Polski.

Już jakiś czas temu media łączyły Kiwiora ze styczniowym wypożyczeniem do Milanu. Teraz o krok dalej poszło „Tuttomercatoweb’. Zdaniem tego portalu na czasowy transfer z udziałem defensora nalega sam Jose Mourinho.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.