Ekstraklasa Transfery

Ernest Muci rozchwytywany przez kluby z lig TOP5 Europy. „Rekordowa suma”

Ernest Muci, piłkarz Legii Warszawa podczas meczu z Lechem Poznań
Fot. Paweł Jerzmanowski

Ernest Muci niebawem może opuścić Legię Warszawa. O zainteresowaniu jego pozyskaniem ze strony klubów z lig TOP5, w programie „Supersport” poinformował jego menedżer, Haris Fakic, którego wypowiedzi spisane zostały przez portal legia.net.

Ernest Muci to w tym sezonie jeden z najlepszych zawodników Legii Warszawa. Albańczyk dotychczas wystąpił w 34 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił dziewięć goli i zaliczył dwie asysty. Jego statystyki, a także postawa na boisku sprawiły, że uwagę zwróciły na niego kluby z najsilniejszych lig w Europie, o czym w programie „Supersport” opowiedziała agent zawodnika.

– Zainteresowanie znacznie wzrosło, szczególnie po zakwalifikowaniu się Albanii na mistrzostwa Europy – przyznał Haris Fakic, zapytany o możliwe transfery albańskich piłkarzy. – Ernest Muci? Jest rozchwytywany. Zasłużył na to swoimi występami w Legii Warszawa […] Mamy nadzieję, że wkrótce zobaczymy go w większym klubie. Nie mogę podać konkretnej drużyny, ponieważ zainteresowanych jest wiele zespołów. Ale mogę zdradzić, że chodzi o drużyny z lig TOP5 w Europie. Mówi się o możliwości transferu Muciego za rekordową sumę – dodał, nawiązując konkretnie do zawodnika warszawskiego klubu. (Zapis wypowiedzi: legia.net).

Muci aktualnie jest wyceniany – przez portal Transfermarkt – na 8 mln euro. Jak jednak podaje portal Meczyki.pl, potencjalny nabywca musiałby zapłacić za niego o trzy miliony więcej, co stanowiłoby wyrównanie najdroższego transferu w historii polskiej ligi – za tyle Lech Poznań sprzedał bowiem Jakuba Modera do Brighton.