Transfery

Legia znalazła zastępcę Kapustki. To pomocnik wyceniany na 2,5 mln euro

Czesław Michniewicz
Fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Kontuzja Bartosza Kapustki to ogromny cios dla Legii Warszawa. Mistrzowie Polski nie będą mogli skorzystać z usług podstawowego piłkarza przez wiele miesięcy. W związku z tym przeszukują rynek transferowy w poszukiwaniu nowego pomocnika. Według informacji opublikowanych przez media zza wschodniej granicy szeregi zespołu kierowanego przez Czesława Michniewicza może wzmocnić Władłen Jurczenko.

Ukrainiec jest piłkarzem, który dobrze odnajduje się na pozycji zarówno „8”, jak i „10”. Aktualnie jest tak zwanym wolnym zawodnikiem. Niedawno wygasł bowiem jego kontrakt z Zorią Ługańsk. 27-latek w zeszłym sezonie wystąpił łącznie w 33 spotkaniach. Zdobył 8 bramek oraz zanotował również 8 asyst. W swoim klubie zawodnik był etatowym wykonawcą rzutów karnych. W ten właśnie sposób 6 razy wpisał się na listę strzelców w kampanii 2020/21.

„Transfermarkt” wycenia środkowego pomocnika na 2,5 mln euro. Według portalu „Metaratings” Władłen Jurczenko negocjuje warunki umowy z Legią Warszawa. Ukrainiec otrzymał również oferty z innych klubów, lecz to mistrzowie Polski mieli przejść od słów do czynów. Wiele zależy od tego, czy zespół ze stolicy awansuje do następnej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Jurczenko chciałby bowiem grać w europejskich pucharach.

W przeszłości Ukrainiec reprezentował barwy między innymi Bayeru Leverkusen. Jurczenko był zawodnikiem „Aptekarzy” przez 4 lata. Nie zdołał jednak przebić się do składu niemieckiego zespołu. Rozwój jego kariery zastopowało zerwanie więzadeł. Łącznie Jurczenko wystąpił dla Bayeru w 18 spotkaniach. Zdobył 3 bramki oraz zanotował asystę.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.