Polacy za granicą

Agent Szymańskiego przekazał informacje ws. transferu. „Rozmawiałem z dyrektorem sportowym”

Fot. Paweł Jerzmanowski

W obliczu świetnej formy Sebastiana Szymańskiego w pierwszej połowie sezonu Polak łączony jest z transferem do największych klubów w Europie. Na temat potencjalnego ruchu zimą wypowiedział się jego agent, Mariusz Piekarski.

Sebastian Szymański ma za sobą najlepsze pół roku w swojej karierze. Latem pomocnik przeniósł się z Dynama Moskwa do Fenerbahce Stambuł i z miejsca stał się jedną z największych gwiazd w lidze tureckiej. Fani „Żółtych Kanarków” uwielbiają oglądać Polaka w koszulce ich klubu.

Były piłkarz m.in. Feyenoordu Rotterdam strzelił w tym sezonie 11 bramek i zanotował 10 asyst, czym znacząco przyczynił się do imponujących wyników swojego zespołu. Fenerbahce wspólnie z Galatasaray piastuje pozycję lidera Super Lig. Ekipa z Sukur Saracoglu Stadium wygrała również grupę w Lidze Konferencji Europy.

Dzięki takim osiągnięciom w ostatnim czasie reprezentant Polski łączony jest z transferem do największych klubów w Europie. Szymański miał znaleźć się na liście życzeń gigantów takich jak Liverpool, Manchester United czy Napoli. O perspektywie zimowego transferu w rozmowie z „TVP Sport” wypowiedział się Mariusz Piekarski.

– Nie ma sensu rozmawiać o transferze Szymańskiego. Sebastian nie ma wpisanej sumy odstępnego i Fenerbahce nie zamierza go sprzedawać. Klub walczy o mistrzostwo i po dziesięciu latach chce odzyskać tytuł. Dopiero latem porozmawiamy o klubach, które się nim interesująstwierdził agent.

– Jestem odpowiedzialny za sprawy Sebastiana, ale uważam, że nie jest on na sprzedaż. Rozmawiałem z dyrektorem sportowym Fenerbahce i usłyszałem, że zimą w żadnym wypadku nie dojdzie do transferu. Musiałaby się pojawić jakaś gigantyczna oferta, żeby Turcy w ogóle zaczęli ją rozpatrywaćpodsumował Piekarski.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.