Ekstraklasa

Świetne wieści dla Rakowa Częstochowa. Gwiazda coraz bliżej powrotu do gry

Kadra Rakowa Częstochowa niebawem zostanie poważnie wzmocniona. I nie chodzi tu o sprowadzenie nowego zawodnika, a o powrót do gry Iviego Lopeza. Optymistycznymi informacjami w sprawie kontuzjowanego Hiszpana podzielił się Błażej Łukaszewski z portalu Meczyki.pl.

Ivi Lopez w tym sezonie nie rozegrał w barwach Rakowa Częstochowa jeszcze żadnego meczu. Hiszpański pomocnik, uważany za jednego z najlepszych piłkarzy w Ekstraklasie, podczas letnich przygotowań zerwał więzadło krzyżowe, co było dla mistrzów Polski fatalną wiadomością przed kwalifikacjami do europejskich pucharów. Lopez nie tylko stracił kwalifikacje do Ligi Mistrzów, ale również nie wystąpił w żadnym meczu pierwszej części sezonu.

Jak się jednak okazuje, 29-latka niebawem znów zobaczymy na boisku. Jak poinformował Błażej Łukaszewski z portalu Meczyki.pl, Lopez poleci z Rakowem na obóz przygotowawczy do Turcji. To natomiast oznacza, że z jego zdrowiem musi być lepiej, a jego powrót do gry jest coraz bliższy. – Nie wiadomo, czy będzie trenował na pełnych obciążeniach, ale możemy powiedzieć, że Hiszpan chciałby wrócić do gry w marcu. Więcej będzie wiadomo po okresie przygotowawczym – przyznał wspomniany dziennikarz.

Ivi Lopez jest piłkarzem Rakowa od września 2020 roku. W barwach „Medalików” rozegrał dotychczas 113 spotkań, w których strzelił 49 goli i zaliczył 30 asyst.