Hiszpania Polacy za granicą

Kamil Piątkowski zagra w lidze hiszpańskiej! Polski obrońca znalazł nowy klub

Screen: YouTube / FC Red Bull Salzburg

Kamil Piątkowski w zimowym oknie transferowym zmieni klub. Polski obrońca na zasadzie wypożyczenia przeniesie się z RB Salzburg do zespołu z hiszpańskiej ekstraklasy.

Kamil Piątkowski znów nie przebił się do składu Red Bulla Salzburg. Polski obrońca przeniósł się do austriackiego klubu w lipcu 2021 roku, ale na razie nie wywalczył miejsca w podstawowej jedenastce. To sprawiło, że przez pierwsze sześć miesięcy 2023 roku przebywał on na wypożyczeniu w KAA Gent. Teraz czas na kolejny transfer czasowy 23-latka.

Piątkowski rundę wiosenną sezonu 2023/24 spędzi w hiszpańskiej LaLiga, konkretnie w przedostatniej drużynie jej tabeli, Granadzie. Jako pierwszy poinformował o tym dziennik „Ideal Granada”, później doniesienia potwierdził Matteo Moretto z Relevo.

Granada po 19 kolejkach tego sezonu zajmuje przedostatnie, 19. miejsce w LaLiga. Gra obronna jest jej największym problemem, o czym świadczy druga największa liczba straconych goli w całej stawce (40). Zespół prowadzony przez Alexandera Medinę liczy więc na to, że Piątkowski rozwiąże przynajmniej część z kłopotów defensywnych.