Francja Hiszpania Niemcy Transfery

Dyrektor Bayernu zapytany o ewentualny transfer Messiego. Bardzo szczera odpowiedź

Fot. Screen // YouTube / FC Barcelona

Leo Messi w niedzielę oficjalnie pożegnał się z FC Barceloną. Stało się coś, w co od czwartku (wówczas kataloński klub wydał pierwszy komunikat) nie mogli i nie chcieli wierzyć kibice „Blaugrany”. Argentyńczyk najprawdopodobniej zostanie nowym zawodnikiem PSG, choć podpisaniem z nim kontraktu interesuje się z pewnością więcej klubów. Być może więcej klubów złoży mu więc oferty. W tym gronie z pewnością nie znajdzie się jednak Bayernu Monachium, o czym opowiedział jego dyrektor, Hasan Salihamidzić.

W niedzielę oficjalnie zakończyła się pewna era w piłce nożnej. Leo Messi po kilkunastu latach pożegnał się z FC Barceloną potwierdzając informacje przekazane przez kataloński klub w czwartkowym komunikacie. Mimo chęci pozostania w zespole, Argentyńczyk nie mógł podpisać nowego kontraktu. Wszystko przez ograniczenia wynikające z zasad Finansowego Fair Play.

Dyrektor Bayernu zapytany o ewentualny transfer Messiego. Bardzo szczera odpowiedź

Odejście z Barcelony oznacza, że po raz pierwszy w seniorskiej karierze Messi założy niebawem koszulkę innego klubu. Prawdopodobnie tym klubem będzie PSG, choć oficjalnego potwierdzenia transferu jeszcze nie ma (jest on już jednak niemal przesądzony). Legenda Katalończyków trafi więc do Paryża, choć podpisaniem z nią kontraktu interesowało się zapewne wiele innych klubów.

O ewentualny transfer Messiego zapytany został m.in. dyrektor sportowy Bayernu Monachium, Hasan Salihamidzić. – Rozmawiałem z moim przyjacielem, Jeremiesem i powiedział: „To byłoby coś, zobaczyć Messiego na treningu Bayernu” – zdradził. – Ale niestety, to niemożliwe. Nie pytaliśmy o niego, ale słyszę, że są to kwoty, które dla nas w Bayernie są nie do pomyślenia – dodał.

Bayern od lat słynie z bardzo dobrej polityki finansowej i unikania kominów płacowych. Zatrudnienie Messiego oznaczałoby więc złamanie wartości i zasad, jakimi kierują się Bawarczycy. Szczególnie, że według pierwszych doniesień Messi w PSG ma zarabiać 40 mln euro netto rocznie.