Francja Włochy

Mourinho ma poprowadzić nowy klub! Warunek? Wygrana Liga Europy

Jose Mourinho po zakończeniu obecnego sezonu może odejść z AS Romy. Jak informuje portal uol.com.br, w pewnym sensie potwierdzając wcześniejsze doniesienia „L’Equipe”, sprawa jest już niemal przesądzona, ale ostatecznym warunkiem zmiany pracy Portugalczyka jest wygrana w finale Ligi Europy.

Wygrana Liga Konferencji w sezonie 2021/22 i szansa na wygraną Ligę Europy w sezonie 2022/23. Jose Mourinho po objęciu AS Romy wrócił do trenerskiej formy, która być może zaprowadzi go do kolejnego giganta. Brazylijski dziennikarz Paulo Vinicius Coelho z portalu uol.com.br potwierdził ostatnie doniesienia „L’Equipe” i przekazał, że Mourinho najprawdopodobniej obejmie PSG.

Jak twierdzi wspomniany dziennikarz, sprawa już teraz jest niemal przesądzona. Ostatecznie sfinalizuje się jednak wtedy, gdy Roma wygra środowy finał Ligi Europy, w którym jej rywalem będzie Sevilla. „Jeśli tak się stanie, odejdzie na 110 procent” – przekazał Coelho. „Za kulisami panuje przekonanie, że jeśli Mourinho drugi raz z rzędu wygra trofeum w europejskich pucharach, jego misja w Rzymie dobiegnie końca” – dodał.

Mourinho prowadzi Romę od lipca 2021 roku. W tym czasie rozegrała ona pod jego wodzą 108 meczów.