Francja Polacy za granicą

Milik wśród najlepiej zarabiających piłkarzy we Francji! Wiadomo, ile zgarnia Polak

fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Dziennikarze „L’Equipe” opublikowali listę 30 najlepiej zarabiajacych zawodników grających w Ligue 1. Dominują na niej rzecz jasna gracze PSG. W zestawieniu znalazł się Arkadiusz Milik, który niedawno dołączył do Olympique Marsylia.

Cztery gole w siedmiu meczach strzelił w tym sezonie Arkadiusz Milik w barwach Marsylii. Polak dołączył do francuskiego klubu pod koniec stycznia i szybko pokazał, że może być jednym z jego najważniejszych zawodników.

Milik wśród najlepiej zarabiających piłkarzy we Francji! Wiadomo, ile zgarnia Polak

W Marsylii pokładają w Miliku duże nadzieje, co widać po zarobkach, jakie mu zaproponowano. Polski napastnik znalazł się na liście 30 najlepiej zarabiających piłkarzy w całej lidze francuskiej. Jak zdradzili dziennikarze „L’Equipe”, miesięcznie na konto Milika podczas gry w OM wpływa 400 tys. euro. Więcej od niego w klubie z południowej Francji zarabia jedynie Florian Thauvin, którego wypłata wynosi 422 tys. euro. Na szczycie listy zarobków Ligue 1 znajdują się rzecz jasna zawodnicy PSG, którzy zajmują 11 pierwszych miejsc (w całym zestawieniu jest ich aż 17). Pierwszy jest Neymar z pensją przekraczającą 3 mln euro miesięcznie. Drugi jest Kylian Mbappe (nieco ponad 2 mln euro), a trzeci Marquinhos (1,2 mln euro).

Na szczycie listy zarobków Ligue 1 znajdują się rzecz jasna zawodnicy PSG, którzy zajmują 11 pierwszych miejsc (w całym zestawieniu jest ich aż 17). Pierwszy jest Neymar z pensją przekraczającą 3 mln euro miesięcznie. Drugi jest Kylian Mbappe (nieco ponad 2 mln euro), a trzeci Marquinhos (1,2 mln euro).

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.