Transfery Włochy

Juventus pozbędzie się dwóch legend. Klub szykuje kadrową rewolucję

grafika: własna/Krótka Piłka

Juventus latem przeprowadzi kadrową rewolucję. Wszystko przez utratę mistrzostwa Włoch i jeden z najgorszych sezonów od bardzo dawna. Ofiarami tej rewolucji mogą być dwie ikony turyńskiego klubu: Gianluigi Buffon i Giorgio Chiellini – informuje „La Gazzetta dello Sport”.

Juventus kończy właśnie najgorszy sezon ligowy od lat. Piłkarze “Starej Damy” zajmują dopiero piąte miejsce w tabeli na pięć kolejek przed końcem rozgrywek i muszą liczyć na potknięcia swoich rywali, samemu grając perfekcyjnie, by zakwalifikować się do przyszłej kampanii Champions League. W ostatnim meczu przeciwko Milanowi podopieczni Andrei Pirlo ulegli na Allianz Stadium aż 0:3. To wszystko dopełnia obrazu katastrofy, za jaką uważa się ostatnie miesiące w wykonaniu turyńczyków.

Juventus pozbędzie się dwóch legend. Klub szykuje kadrową rewolucję

Tak słaby sezon musi odbić się na kadrze zespołu. Szczególnie, że konieczność zmian po porażce z Milanem w pewnym sensie zasugerował trener „Starej Damy”. – Myślałem, że będę miał do dyspozycji inną grupę zawodników […] Jeśli nie mogę wyciągnąć z piłkarzy wszystkiego, co najlepsze, to jest to jednak moja wina i biorę za to pełną odpowiedzialność – przyznał trener Juventusu. Zaznaczył on jednocześnie, że nie zamierza odchodzić. – Nie podam się do dymisji. Będę kontynuował pracę tak długo, jak mi pozwolą.

Zmiany w składzie Juventusu zaczną się od podziękowania za usługi niektórym zawodnikom. „La Gazzetta dello Sport” informuje, że przy „czyszczeniu” kadry nie będzie żadnych sentymentów. Dowodem na to ma być pozbycie się dwóch legend klubu: Gianluigiego Buffona i Giorgio Chielliniego. Obydwaj prawdopodobnie nie przedłużą wygasających wraz z końcem czerwca kontraktów. Dla obydwu może to oznaczać koniec kariery.

Buffon jest piłkarzem Juventusu od 2001 roku (z przerwą w sezonie 2018/19, gdy występował w PSG). 43-latek w barwach zespołu z Turynu rozegrał łącznie 683 spotkania, w których 322 razy zachował czyste konto. Chiellini w Turynie występuje od 2005 roku (wówczas Juventus wykupił go z Livorno). Przez 16 lat rozegrał 532 spotkania, w których strzelił 36 goli i zaliczył 24 asysty.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.