Transfery

Transferowa ofensywa w wykonaniu Śląska Wrocław. Lider Ekstraklasy szykuje trzy wzmocnienia

Po bardzo dobrej rundzie jesiennej Śląsk Wrocław nie zamierza osiąść na laurach. Lider Ekstraklasy planuje trzy kolejne wzmocnienia w zimowym oknie transferowym.

Śląsk Wrocław zakończył rozgrywki 2022/2023 cudem utrzymując się w Ekstraklasie. Podczas letniej przerwy pomiędzy sezonami Jacek Magiera poukładał kadrę na nowo, co przyniosło nad wyraz skuteczne rezultaty. Po dziewiętnastu kolejkach aktualnej kampanii ligowej „Wojskowi” niespodziewanie przewodzą w tabeli.

Wiele wskazuje na to, że klub z Tarczyński Arena będzie chciał do końca walczyć o końcowy triumf w Ekstraklasie. Szeregi Śląska Wrocław zasilił juz Patryk Klimala. Napastnik rozwiązał swój kontrakt z Hapoelem Beer Szewa i jako wolny agent przeniósł się do nowego zespołu.

Jak informuje TVP Sport, lider polskiej ligi szykuje trzy kolejne wzmocnienia. Bliski rocznego wypożyczenia do Śląska Wrocław jest Simeon Petrow, obrońca bułgarskiego CSKA 1948. Po zakończeniu tego okresu „zielono-biało-czerwoni” będą mogli wykupić defensora na stałe.

Na radarze „Wojskowych” znajduje się również Lewuis Pena. Skrzydłowy Rayo Zuliano od dłuższego czasu był obserwowany przez wrocławski klub. Portal Transfermarkt wycenia go na 250 tysięcy euro.

Transfery mają objąć także linię środkową. Śląsk Wrocław monitoruje bowiem sytuację Paula Willa z Dynama Drezno. Rosły pomocnik stanowi o sile trzecioligowca, a wcześniej szkolił się m.in. w rezerwach Bayernu Monachium.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.